Partikül boyutu, farmasötik malzemelerin nasıl davrandığını anlamada önemli bir faktördür. Aktif farmasötik bileşenler, yardımcı maddeler ve hatta ikisi arasındaki etkileşim, doğru bir parçacık boyutu analizi ile daha iyi anlaşılabilir Malvern Panalytical'ın analitik cihaz ve sözleşmeli araştırma hizmetlerinden oluşan benzersiz kombinasyonunun parçacık boyutu analizinizi nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini keşfetmek için bu web seminerine katılın. Partikül boyutu analizi uzmanlarımız Dr. Anne Virden ve Dr. Paul Senior kendi bilgilerini paylaşarak size şunları gösterecekler:

· Parçacık boyutunu neden ölçmelisiniz

· Parçacık boyutunun ürünün biyoyararlanımını, tekdüzeliğini, stabilitesini ve işlenebilirliğini nasıl etkilediğini

· Parçacık boyutunun ne zaman "Kritik Malzeme Niteliği" olarak kabul edilmesi gerektiğine karar vermenize yardımcı olacak düzenleyici kılavuz nasıl uygulanır?

Parçacık boyutu dağılımlarını ölçmek için çok popüler bir teknik olan lazer kırınımı kullanarak parçacık boyutunu nasıl ölçeceğinizi de göreceksiniz. Bu tekniğin nasıl veri ürettiğini ve bunun kritik malzeme özelliklerini ölçmek için nasıl kullanıldığını göreceksiniz. Ayrıca lazer kırınımı için yöntem geliştirme konusunda yeni bilgiler edinecek ve temsili sonuçlar elde etmede en iyi sonucu sağlamak için stratejiler keşfedeceksiniz. Özellikle, Tasarım Yoluyla Analitik Kalite (AQBD) ve yöntem geliştirmede risk değerlendirmeleri gibi kavramlara odaklanarak ICH kılavuzunun yöntem geliştirme hakkında nasıl bilgi verdiğini göreceksiniz.

 

- Kim katılmalı?

Örneğin lazer kırınım veya görüntü analizi kullanarak partikül boyutu analizi için yöntemler geliştirmekle uğraşan herkesAnyone who is developing pharmaceutical formulations

Farmasötik hammaddeler veya ara ürünler için üretim veya spesifikasyon belirleyen herkes

-Ne öğreneceksin?

İlaç endüstrisinde parçacık boyutu analizinin nasıl uygulandığını öğrenin.

Partikül boyutu analizi ve yöntem geliştirme ile ilgili düzenleyici kılavuzu anlayın

Parçacık boyutu analizi için spesifikasyonların nasıl ayarlanabileceğini anlayın


Date:
27/07/2021
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol