ProTide teknolojisi, nükleotid terapötiklerinin faydalarından yararlanmanızı sağlayan güçlü bir ilaç stratejisidir. ProTides, polar fosfat işlevselliğini maskeleyerek nükleotidlerle ilişkili zayıf farmakokinetiğin üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Akıllı etki mekanizmaları, alıcının hücresine güvenli bir şekilde girdikten sonra istenen nükleotidi serbest bırakmak ve etkinleştirmek için hücre içi metabolik mekanizmadan yararlanmaya dayanır.

ProTide kimyasal yapılarındaki sürekli gelişme ve karmaşık in-vivo davranışlarının anlaşılması, hepatit B (HBV) ve C (HCV) ve son zamanlarda COVID-19 enfeksiyonlarını tedavi etmek için çeşitli düzenleyici onaylara yol açmıştır. Bununla birlikte, ProTides'in faydasını tam olarak anlamak için çok sayıda engelin üstesinden gelinmesi gerekiyor.

ProTides'in keşfi, sentezi ve biyoanalizi ile ilgili zorlukları gözden geçiren bilimsel uzmanlar panelimize katılın. Ayrıca zorlukların başarıyla üstesinden gelmenize yardımcı olacak en yeni stratejileri sunacaklar.

Kimler katılmalı?

  • Ön ilaç farmasötik araştırmalarıyla ilgilenen herhangi bir bilim insanı (endüstriyel, biyoteknoloji veya ilaç).

Date:
12/05/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol