İnce film araştırmaları ve endüstrideki uygulamaları önemli bir teknolojik alandır. Birçok temel araştırma yapılır ve yapısal veriler genellikle X-ışınları ile üretilir. İnce filmler alanındaki katkıların çoğu, belirli ölçümler ve bunların değerlendirilmesi ile ilgilidir. Serimizin bu bölümünde “Bir Uzmana Sorun!” ölçümden önceki önemli adımı tartışacağız: hizalama (alignment). Genellikle unutulan ve kalıtsal prosedürlere bırakılan bu adımın sonuçlarımız üzerinde çok önemli bir etkisi vardır. GIXRD, XRR ve HRXRD gibi uygulamalar için hız veya doğruluğu vurgulayan hizalama stratejilerini tartışacağız. Bazı örnekler ve kaçınmanız gereken tuzaklar göstereceğiz. Sunum 20 dakika ile sınırlıdır, bu oturumun ana kısmı size, sorularınıza ve cevaplarımıza ayrılmıştır.

Bu web semineri, "Bir uzmana sorun" web semineri serimizin bir parçasıdır. Bu canlı web seminerleri, analitik yöntemlerini keskinleştirmek, bilgilerini derinleştirmek veya verilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmek isteyen öğrenciler, araştırmacılar ve benzer şekilde profesörler içindir. Kapsamlı malzeme analizi bilgileri sağlayacak ve en sık sorulan sorularınızı yanıtlayacağız. Başka bir deyişle, malzeme bilimi araştırmalarınızı ve mühendislik bilginizi geliştirmenin nihai yoludur.

Endüstri: Akademi

Kimler katılmalı?

• X-ışınlarını kullanarak ince film araştırması yapan öğrenciler, araştırmacılar veya profesörler. X-ışını kırınım ölçüm teknikleri ile ilgilenen herkes.

Ne öğreneceksiniz?

• Bir hizalama uzmanı olun, x-ray difraktometrenizle ölçüm yapmadan hemen önce atmanız gereken kritik bir adım.

• Yerleşik uzmanımızdan örnekler görerek kaçınılması gereken tuzakları öğrenin.


Date:
16/11/2021
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol