Amaca uygun analitiklerin başarıları için daha önemli hale gelmesiyle, giderek daha yapısal olarak karmaşık olan biyo-moleküller ve biyolojik varlıklar ilaç geliştirme alanında odaklanmaya başlıyor. Ortogonal analitik teknolojilerin uygulanması yoluyla geliştirme süresinin kısaltılması ve formülasyonun optimize edilmesi, bu tür terapötikleri optimize etmenin ve bunları verimli, risksiz bir şekilde pazara sunmanın anahtarıdır.

Sentetik nanopartiküllere ek olarak, viral kapsidler de giderek artan bir şekilde gen terapisinde vektörler olarak kullanılmaktadır. Rekombinant Adeno İlişkili Virüsler (rAAV), örneğin gen terapilerinin geliştirilmesinde yoğun bir şekilde araştırılan bir viral vektör sınıfıdır. Kontrollü ve ekonomik üretim süreçleri yoluyla üretilen verimli rAAV tedavilerini geliştirmek için, kapsid tasarımından başlayarak, optimum işlem ve formülasyon koşullarının tanımlanmasına ve İlaç Maddesi ve İlaç Ürününün kapsamlı kalite kontrolüne kadar birçok zorluğun ele alınması gerekir.

Sektör: İlaç

 

Neler öğreneceğim?

  • İletim versiyonu yansıma ölçümlerinin temelleri
  • İletim ölçümleri için hangi deneyler ve örnek türleri daha uygundur
  • İletim ölçüm araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken ipuçları
  • Hem kompakt Aeris hem de zemin üstü Empyrean XRD'de iletim ölçümleri ile elde edebileceğiniz yüksek kaliteli veri seviyesini görün

 

Kimler katılmalı?

  • Viral vektör gen tedavileri ve viral aşıların geliştirilmesi üzerinde çalışan bilim adamları.
  • Analitik karakterizasyon bilgilerini genişletmek isteyen herkes

 


Date:
22/06/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol