Bir Uzmana Sorun! Mikrokalorimetri: Biyomoleküler Etkileşimleri Anlamak İçin Çok Yönlü Bir Biyofiziksel Araç

2021'deki ilk mikrokalorimetri 'Bir Uzmana Sorun!' serisi çok popüler olduğunu kanıtladı. Bu dizi, biyomoleküler etkileşimleri anlamak için gereken bilgileri daha da geliştirerek, bu görüşmelerde verilen temeller üzerine inşa edilmiştir.


İzotermal Titrasyon Kalorimetrisi (ITC) ve Diferansiyel Taramalı Kalorimetri (DSC), biyomoleküler etkileşimlerin titiz bir şekilde anlaşılması için gereken termodinamik verileri sağlar. Yapısal ayrıntılarla birleştirildiğinde, termodinamik (ve kinetik) özelliklerin niceliği, değişimin bir resmini vermek için asimile edilebilir (örneğin, bir biyomoleküler etkileşimde serbestten bağlı duruma veya bir biyomolekülün katlanmış durumdan katlanmamış duruma geçiş).


ITC, üç nedenden dolayı çok çeşitli biyomoleküler etkileşimlerin etiketsiz ölçümünde altın standarttır: kromoforların veya floroforların varlığına bağlı değildir, numunelerin etiketlenmesini veya immobilizasyonunu gerektirmez ve moleküler ağırlık sınırlaması yoktur. Bunun yerine, ITC yalnızca bağlanma üzerine bir ısı etkisinin saptanmasına dayanır.


En yeni nesil MicroCal cihazları olan PEAQ-ITC ve PEAQ-DSC'nin faydalarına ve etkileşim analizi ve konformasyonel stabilite çalışmasıyla ilgili mevcut darboğazlara sundukları çözümlere özel olarak odaklanılacaktır. Bu alandaki en iyi bilinen zorluklar arasında, geniş bir bağlanma afiniteleri yelpazesini yeterince ele alma ve aktif olmayan proteinin varlığı veya ligand konsantrasyonundaki doğal belirsizlik nedeniyle karmaşıklaşan bağlanma verilerini güvenilir bir şekilde yorumlama ihtiyacı yer almaktadır. Ayrıca, düşük veya belirsiz numune konsantrasyonlarında düşük ısıları ölçerken ve karmaşık bağlamada daha fazla güven ve veri çözünürlüğü sağlayan PEAQ-ITC ve PEAQ-DSC veri kalitesindeki gelişmeleri tartışacağız.


Enstrümanların kendilerine ek olarak, deneysel pratiklere, kaliteli verilerin nasıl elde edileceğine, susuz tamponlarla nasıl çalışılacağına, işler yolunda gitmediğinde ne yapılacağına ve yeni MicroCal PEAQ-ITC ve PEAQ-DSC analiz yazılımına bakacağız. Yeni yazılım, otomatik veri analizine izin vererek, veri kalitesini değerlendirmede analiz süresini ve kullanıcı öznelliğini en aza indirgemenin yanı sıra, 50 veya daha fazla deneyden oluşan büyük veri setlerinin birkaç saniye içinde analizine olanak tanır.


Numuneler veya numune hazırlama, bir deney kurma veya analiz yapma hakkında sorularınız varsa, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayabilmemiz için bunları göndermekten çekinmeyin. İster hızlı toplu işleme için ölçümlerinizi ayarlamak, ister sonuçlarınızın kalitesine güvenmek veya verilerinizi en iyi biçimde sunmak olsun, her zaman öğrenecek daha çok şey vardır.


Bu web semineri için, aynı konuyla ilgili bir öncekini izlediğinizi varsayacağız. 
Sorularınızı getirmeyi veya askanexpert@malvernpanalytical.com adresine e-posta göndererek göndermeyi unutmayın. (Webinar sunumuna dahil olmak için 10 gün öncesine kadar soru ve veriler iletilebilir. Ayrıca gün içinde soru sorma imkânı da vardır.)

 
Daha Fazla Bilgi
Bu web semineri, devam eden "Bir uzmana sorun" web semineri serimizin bir parçasıdır. Bu canlı web seminerleri, analitik yöntemlerini keskinleştirmek, bilgilerini derinleştirmek veya verilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmek isteyen öğrenciler, araştırmacılar ve benzer şekilde profesörler içindir. 
Kapsamlı malzeme analizi bilgileri sağlayacak ve en sık sorulan sorularınızı yanıtlayacağız. Başka bir deyişle, malzeme bilimi araştırmalarınızı ve mühendislik bilginizi geliştirmenin nihai yolu budur.
 

Kimler katılmalı? 

  • Biyomoleküler etkileşimler ve termodinamik alanlarıyla ilgilenen akademi ve endüstrideki öğrenciler ve araştırmacılar

 

Neler öğreneceksiniz? 

  • Deneysel pratiklikler
  • Bağlama verilerinin güvenilir şekilde yorumlanması
  • Sorun Giderme: işler plana göre gitmediğinde ne yapılmalı

Date:
20/10/2022
Time:
-
Ülke:
United States
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol