Bağlayıcı ortakların bir organik çözücü içinde çözülmesini gerektiren İzotermal Titrasyon Kalorimetrisi (ITC) uygulamalarına artan bir ilgi vardır. Bunlar, konuk-konak kimyasal reaksiyonlarını, nanopartikülleri içeren etkileşimleri ve normalde çözünmeyen malzemeleri karakterize etmeyi içerir. Başarılı sonuçlar için, organik çözücüler ile ITC deney protokolü, sulu tamponlar ile normal yöntemlerde küçük değişiklikler gerektirir. Bu web semineri, PEAQ-ITC, iTC200 ve VP-ITC dahil olmak üzere MicroCal ITC sistemleriyle organik çözücülerin kullanılmasına yönelik en iyi uygulamaları tartışacaktır. Bu öneriler, veri kalitesini iyileştirmeye ve ITC cihazının zarar görmesini önlemeye yardımcı olacaktır. 

Sunum yapanlar arasında, ITC deneylerine rutin olarak organik çözücüleri dahil eden araştırma bilim adamlarının yanı sıra Malvern Panalytical ITC uzmanları yer alıyor. 

Bu web semineri, "Bir uzmana sorun" web semineri serimizin bir parçasıdır. Bu canlı web seminerleri, analitik yöntemlerini keskinleştirmek, bilgilerini derinleştirmek veya verilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmek isteyen öğrenciler ve araştırmacı bilim insanları içindir. Kapsamlı malzeme analizi bilgileri sağlayacak ve en sık sorulan sorularınızı yanıtlayacağız. Başka bir deyişle, bilginizi geliştirmenin nihai yolu bu web semineri olacaktır.

 

Kimler katılmalı?
Akademik ve ilaç endüstrisindeki, biyomoleküler bilim ve mühendislik alanında çalışan, analitik çözümlerimizle bilgilerini geliştirmek isteyen öğrenciler ve araştırmacı bilim insanları.

Neler öğreneceksiniz?

  • Deneysel pratikliklerin yanı sıra kaliteli verilerin nasıl elde edileceği ele alınacaktır.
  • Kimyasal direnç ve bir ITC cihazı kullanırken kaçınılması gereken solventler hakkında bilgi

Date:
20/01/2022
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol