X ışını kırınımı (XRD), kimyasal bileşim, kristal yapı, kristalit boyutu, gerinim, tercih edilen yönelim ve katman kalınlığı gibi yapısal bilgileri ortaya çıkaran tek laboratuvar tekniğidir. Bu nedenle malzeme araştırmacıları, toz X-ışını kırınımından (XRPD) katılara, ince filmlere ve nanomalzemelere kadar çok çeşitli malzemeleri analiz etmek için XRD'yi kullanıyor. Uygulamalar pilden katalizörlere, klinkere, renk pigmentlerine, katman kaplamalarına ve daha fazlasına kadar uzanır.

Önceki XRD veri analizi web seminerleri serimizde, tekniğin arkasındaki fiziğin temellerini, iyi örneklerin nasıl hazırlanacağını ve genel veri kalitenizi nasıl iyileştireceğinizi ele aldık. Bu web seminerinde, Seul'de bulunan kıdemli uygulama uzmanımız Dr Daniel Lee, faz ölçümünün nasıl yapılacağına dair canlı bir gösteri sunuyor. Malvern Panalytical’in HighScore Plus’ın yeni sürümüyle ilgili çeşitli veri kümeleriyle gösterecek. Bu tür XRD analitik öğreticilerinden daha fazlası için web semineri serimizi takip etmeye devam edin.

Ne öğreneceğim

  1. Kantitatif analiz gerçekleştirin
  2. Arama alanlarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi ve hataları nasıl önleyebileceğinizi anlayın
  3. Profil takma ve daha fazlası gibi yaygın zorlukların üstesinden gelin
  4. Malvern Panalytical’in HighScore Plus yazılımının en son sürümünü kullanarak anahtar analiz yapmak için otomatik işlevler ve kısayollar hakkında bilgi edinin

Kim katılmalı?

  • X-ışını kırınımı konusundaki bilgilerini genişletmek isteyen, malzeme karakterizasyon analizine katılan araştırmacılar

• İlgili endüstriler arasında pil, toz metalurjisi, çimento, madencilik ve mineraller, çevresel izleme, ilaçlar ve daha fazlası hakkında araştırma yapanlar yer alır (ancak bunlarla sınırlı değildir)

• Uygun analitik seçiminden sorumlu Ar-Ge ve üretim liderleri

• Yeni malzemeler için yöntem geliştirmeyle veya ürün imalatını desteklemek için kök neden analizi araştırmalarını desteklemede rol oynayan bilim insanları.

 


Date:
28/04/2021
Time:
18.30 - 19.30
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol