İmmünoterapi, çok çeşitli hastalık patolojilerinin hedefe yönelik tedavisinde güçlü bir araçtır ve keşif hattındaki immünoterapi ilaçlarının sayısı artmaya devam etmektedir. İmmünoterapi yaklaşımları, anormal bağışıklık tepkilerine (otoimmün hastalık veya alerjide görülenler gibi) dengeyi kapatmayı veya geri getirmeyi veya faydalı bağışıklık tepkilerini (tümör hücresi klerensini artırabilenler gibi) açmayı içerir.

İmmünoterapi ilaç geliştirmesinin hızlandırılması, ilaç maddelerinin etkinliğini test etmek ve etki biçimlerini anlamak için gelişmiş analitik platformlar gerektirir. Canlılarda başarı her zaman insana yansımaz ve bu tür modeller genellikle insanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış biyolojiklerle uyumlu değildir. Bu nedenle, in vivo süreçleri özetleyen sofistike in vitro modeller vazgeçilmezdir. Bu web seminerinde, immünoterapide hedeflenen kilit oyuncuları tartışacağız ve bu hücrelerin ve süreçlerin in vitro olarak nasıl değerlendirilebileceğini açıklayacağız. Gereksinimleriniz ve ilgilendiğiniz hedef için en uygun tahlili seçmeye yönelik yaklaşımları da dikkate alacağız.

Bu web semineri, immünoterapötik ilaç keşfi için yenilikçi in vitro tahlilleri sergilemenin yanı sıra, mevcut zorlukları, değerlendirmeleri ve bu alandaki gelişmekte olan alanları da özetleyecektir.
 
Kimler katılmalı?
  • İmmünoterapi ilaç keşfi üzerinde çalışan farmasötik bilim insanları
Neler öğreneceksiniz?
  • İmmünoterapi için anahtar hedef hücreleri anlayın
  • İn vivo bağışıklık tepkilerini modellemek için in vitro tahlillerin nasıl kullanılabileceğini keşfedin
  • İlgilendiğiniz ilaç hedefiniz için en uygun testi nasıl seçeceğinizi öğrenin
  • İmmünoterapi ilaç keşfinde mevcut zorluklar ve ortaya çıkan alanlar hakkında bilgi edinin

Date:
28/06/2022
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol