‘Eklemeli İmalat’ yapan üreticiler prototip ve demo ürünlerden, piyasaya sürülecek ve hizmete sunulacak ürünler üretmeye yöneldikçe mevzuat gereksinimlerinin anlaşılması zorunlu hale gelmektedir. Özellikle bileşenlerin imalatının, eklemeli imalatta uzmanlaşmış tesislere taşeron olarak verildiği durumlarda, tedarik zincirindeki sorumlulukların tüm taraflarca anlaşılması gerekmektedir. Yeterlilik ve sertifikasyon için gereksinimler ve yaklaşımlar endüstriler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle eklemeli imalat unsurlarını içeren tedarik zincirlerinin, birden fazla endüstriye tedarik etmeyi planlıyorlarsa farklılıkları ve ortak noktaları anlamaları gerekir. Mesela Eklemeli imalatçılar aynı zamanda malzeme üreticisi olduğundan; dövme, döküm, çubuk ve levha gibi geleneksel malzeme biçimlerinin üreticileriyle aynı yasal sorumluluklara sahip olduklarını anlamak gibi.

 

Bu webinar özellikle toz bazlı-eklemeli imalata odaklanarak aşağıdaki hususları kapsayacaktır:

• Malzeme ve bileşenlerin sertifikalandırılması için tipik süreç

• Toz karakterizasyonu gibi tedarik zincirindeki ön koşullar

• Eklemeli imalat standartlarının geliştirilmesi ve bunların yeterlilik ve belgelendirme faaliyetlerini desteklemek için nasıl kullanılabileceği

• Dökümantasyon gereksinimleri ile birlikte bir eklemeli imalat projesine uygulanan tipik yaklaşım.

 

Bu teknolojinin daha geniş çapta benimsenmesinin önündeki engelleri kaldırmak ve bu ürünlerin endüstriler arasında daha fazla kabul görmesini sağlayamak için;

*Mevcut düzenlemelere ve ürün standartlarına göre çalışmak,

*Bu gereksinimler arasındaki boşlukları belirlemek,

*Kalite kontrol ve güvence yoluyla eşdeğer bir güvenlik seviyesi göstermek gerekmektedir.

- Kim katılmalı?

Parçaları kendileri veya üçüncü parti firmalar ile üretmek için eklemeli imalat kullanan şirketler ve bu süreçte kullanılmak üzere malzeme (özellikle tozlar) tedarik eden şirketler.
 

Ne öğreneceksin?

• Malzeme ve bileşenlerin sertifikalandırılmasına yönelik tipik süreç hakkında bilgi edineceksiniz. Toz karakterizasyonu gibi tedarik zincirindeki ön koşullar hakkında bilgi edineceksiniz.

• Eklemeli imalat standartlarının geliştirilmesi ve bunların yeterlilik ve sertifikasyon faaliyetlerini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini öğreneceksiniz.

• Dökümantasyon gereksinimleri ile birlikte bir eklemeli imalat projesine yönelik tipik yaklaşım hakkında bilgi edineceksiniz.


Date:
08/03/2022
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol