Mineral tanelerinin saflığının yanı sıra cevher peletlerinin öğütülmesi ve üretimi, madenlerin temel performans göstergeleridir. Bu nedenle, element ve parçacık boyutu dağılım analizi iyi bilinen analitik tekniklerdir. Madencilik şirketlerinin yeterince dikkat etmediği ortak bir kör nokta madencilik mineralojisidir.

Cevherin mineralojisini bilmenin işleme sırasında özelliklerini tanımladığını biliyor muydunuz? Örneğin, yüzdürme, filtreleme, parçalama, manyetik ayırma vb. Kesin mineralojiyi bilmek, şirketlerin reaktif veya kimyasal kullanımı veya değirmenlerinin bakımı olup olmadığını işlemlerini optimize etmelerini sağlayabilir.

Bu web semineri boyunca, Malvern Panalytical'ın madencilik ve mineraller müdürü olan Dr. Uwe König, şirketlerin tam mineralojiyi bilerek nasıl milyonlar kazandığını tartışıyor. Hepsi X-ışını kırınımı analizleriyle mümkün olmuştur. Dünyanın cevher değerindeki düşüşü ve şirketlerin ister laboratuvarda, ister sahada veya çevrimiçi araçlarda olsun akıllı sensörlerden yararlanabilmeleri için hassas mineralojik analizler için daha hızlı reaksiyon süresi ihtiyacı gibi gerçekleri kavrar. Unutmayın, Dr König’in “Covid-19 ortasında madencilik ve mineraller sektöründe dayanıklı kalmak” (Staying resilient in the mining and minerals sector amidst Covid-19) konusundaki geçmiş web seminerinde dediği gibi, 1 $ fazla yatırım, şirketinizi 10 kat zarardan kurtarabilir.

Ne öğreneceksiniz?

- Madencilik mineralojisi izlemenin temelleri ve prosesinizde nereye uygulanabileceği

- Cevherinizin mineralojisini X-ışını kırınımı kullanarak analiz etme

- Boksit, nikel ve daha fazla mineral analizinde mineralojik izleme vaka çalışmaları uygulamaları.

Konuşmacılar

Kimler katılmalı:

- Araştırma ve geliştirme

- Proses kontrolü

- Kalite kontrolü

- Laboratuvar yöneticileri

- Jeometalurjistler

- İşletme sahipleri

- Yatırımcılar

- En yeni ve akıllı malzeme karakterizasyon araçları hakkındaki bilgilerini genişletmek isteyen herkes


Date:
15/07/2020
Time:
20:00 - 21:00
Ülke:
India
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol
Değerlendirme Anketi a