Katı form analizi, farmasötik gelişim döngüsü boyunca malzeme karakterizasyonunda hayati bir rol oynar. Katı form analiz yöntemlerinden biri olan X-ışını Toz Kırınımı (XRPD), bir ürünün hedef performans profilini karşılamasını sağlamak için kullanılan kapsamlı bir tekniktir.

Erken aşamalarda (Keşif ve API Geliştirme), XRPD polimorf seçimi ve zamanla polimorfik stabilitenin doğrulanması için önemli bir araçtır. İstenmeyen bir polimorfun varlığı, Aktif Farmasötik Bileşenin (API) çözünürlüğündeki değişiklikler nedeniyle terapötik faydada bir azalmaya yol açabilir ve hatta hastada olumsuz bir etkiye neden olabilir. Formülasyon ve Proses Geliştirme / Optimizasyon sırasında, yardımcı maddeler ve proses parametreleri optimize edilirken (yerinde, in-situ) XRPD ile kararlılık ve uyumluluk çalışmaları çok önemlidir. Son olarak, üretim sırasında, hem gelen malların hem de formülasyonların tam kontrolü, bitmiş ürünün kalitesini korumak için önemlidir.

Bu web semineri, farmasötik geliştirme iş akışını dikkate alacak ve tüm süreç boyunca uygun X-ışını Kırınımı ve Saçılma yöntemlerini haritalayacaktır. Ayrıca, XRPD analizi için uygun bir yöntemin nasıl geliştirilebileceği ve uygulanabileceğini tartışacağız.


Konuşmacılar: Dr. Natalia Dadivanian, XRD Aplikasyon Uzmanı


Kimler katılmalı?

• XRPD için yöntemler geliştirmek, farmasötik formülasyonlar geliştirmek, stabilite çalışmaları, kimyasal gelişim veya büyütme faaliyetlerini desteklemek isteyen herkes.

• Potansiyel optimizasyon faaliyetlerinin bir parçası olarak veya farmasötik hammaddeler veya ara ürünler için spesifikasyonlar üreten / ayarlayan polimorf tarama faaliyetlerinde bulunan herkes.

 

Ne öğreneceksiniz?

• XRPD'nin farmasötik gelişim içinde nasıl uygulanabileceği

• Polimorfizma farmasötik ürünler için neden önemlidir?

• XRPD ile ilgili düzenleyici rehberlik hakkında bilgiler

• Yerinde X-ışını kırınım testi ile kararlılık çalışmalarının gerçekleştirilmesi.

• Gelişmiş XRPD uygulamalarının ne olduğu ve (nano) kristalin ve amorf malzemelerin karakterizasyonu için neden önemli oldukları.


Date:
07/07/2020
Time:
17:30 - 18:30
Ülke:
United States
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol
Değerlendirme Anketi a