Kimyasal özellikler ile belirlenen uygun çimento bileşimi, son çimento öğütme işleminde elde edilen nihai çimento inceliği ve ürün kullanım performanslarının çoğunu belirler. Çimento inceliği, başlangıç ​​mukavemeti, su ihtiyacını geliştirme, kuruma performansları vb. gibi birçok son kullanım kriterini etkiler. Çimento üreticileri dar sınırlar içerisinde çalışırlar. Geri dönüşümü en aza indirmek için doğru kaliteye mümkün olduğunca çabuk ulaşmak isterler ve bu sayede ticari teslimatı yapabilirler.

Fazla öğütme eşiği, minimum derece çimento kalitesini sağlamak için operasyonun güvenlik marjı tarafından belirlenir. Bu da tesis verimini biraz azaltırken çok fazla enerji harcanmasına sebep olur.

Çoğu zaman, güvenli aşırı öğütme, kabul edilemez üretim kalitesi risklerini eşitleme fırsatı sunar. Laboratuarda analiz edilen kompozit numunenin; numune alma zamanlaması, hacmi, heterojenliği nedeniyle herhangi bir sapma veya sapma olması durumunda, gram mertebesinde ölçülerek saatte üretilen yüz tonu yansıtması ana risk kaynağıdır.

Bu webinarda, gerçek zamanlı partikül boyutlandırma çözümlerinin, özellikle de INSITEC ürün yelpazemizin faydasını göstereceğiz. Proses Satış Müdürümüz Alain Blasco, çimento kalitesini kalıcı olarak daha iyi izlemek için analitik iyileştirmeleri tartışacak. INSITEC at-line LabSizer çözümünde daha büyük Aliquot boyutunu ölçerek veya INSITEC On-line çözümünün tüm avantajlarından yararlanarak, süreç veya malzeme değişikliklerine zamanında tepki veren en iyi proses kontrol stratejisini sağlamak için önyargısız olarak veri doğruluğunu iyileştirmesi tartışılacaktır. INSITEC lazer kırınımı, ISO 13320'ye göre istikrarı izlerken %1'den daha düşük RSD sağlamak için uygun teknolojileri içerir.

- Kim katılmalı?
Çimento ve kireç fabrikalarının tesis ve proses yöneticileri, kalite kontrol, proses kontrol ve bakım personeli

- Ne öğreneceksin?
• Maliyetleri düşürürken çimento kalitesi incelik hedefine nasıl ulaşılır?
• Gerçek zamanlı ölçüm, verimli operasyonları nasıl destekleyebilir?
• Çevrimiçi partikül boyutlandırma ile numune doğruluğunu iyileştirin

Date:
30/06/2022
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol