Farmasötik ürün kritik malzeme nitelikleri (CMA’lar) için anlamlı ve gerçekçi özellikler belirlemek, bir ürünün hedef performans profiline uymasını sağlama açısından önemlidir. Bu bağlamda, bir Etken Farmasötik Bileşen (API'ler) ve bir ürün formülasyonu içinde mevcut yardımcı maddelerin polimorfizmi ve kristalliği çok önemlidir. İstenmeyen bir polimorfun varlığı, API çözünürlüğündeki değişiklikler nedeniyle terapötik faydada bir azalmaya yol açabilir ve hatta hasta üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir. Bu nedenle polimorf seçimi ve polimorfik stabilitenin zaman içinde uyumu hayati öneme sahiptir. Çözünürlüğü formunun beklenmedik kristalizasyonu ölümcül olabileceğinden, çözünürlüğü arttırmak için API için bir amorf seçildiğinde bu daha da önemli hale gelir.

Bu web semineri sırasında, bir XRPD sistemi kullanarak mevcut gelişmiş analiz yöntemlerine odaklanacağız. Bu yöntemler, farmasötik ürünlerin aşağıdaki yönlerini anlamada yardımcı olabilir:

- Bir formülasyonun zaman içindeki sıcaklık ve / veya bağıl nemin bir fonksiyonu olarak stabilitesi;

- Bileşenlerin farmasötik katı dozaj formları içindeki dağılımı;

- Farklı üretim yöntemlerinin katı dozaj formları için iç ve yüzey yapısına etkisi;

- Stabilite çalışmalarını ve ayrıntılı ürün özelliklerini desteklemek için amorf içerik ve amorf malzemelerin yapısı.

 

Ne öğreneceksiniz?

- XRPD sistemi kullanarak gelişmiş analiz yöntemleri

- Bir formülasyonun zaman içindeki stabilitesini ve sıcaklık ve / veya bağıl nemin bir fonksiyonu olarak daha iyi anlaşılmasını sağlamak

- Bileşenlerin farmasötik katı dozaj formlarındaki dağılımı hakkında bilgi edinin

- Farklı üretim yöntemlerinin katı dozaj formları için iç ve yüzey yapısı üzerindeki etkisini anlamak;

- Kararlılık çalışmalarını ve ayrıntılı ürün spesifikasyonunu desteklemek için amorf içerik ve amorf malzemelerin yapısını daha iyi anlayın.


Date:
26/06/2020
Time:
20:00 - 21:00
Ülke:
India
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol
Değerlendirme Anketi a