İmmünoterapi, çok çeşitli hastalık patolojilerinin hedefe yönelik tedavisinde güçlü bir araçtır ve keşif hattındaki immünoterapi ilaçlarının sayısı artmaya devam etmektedir. Yaklaşımlar, anormal bağışıklık tepkilerini (otoimmün hastalık veya alerjide olanlar gibi) kapatmayı veya dengeyi yeniden sağlamayı veya faydalı bağışıklık tepkilerini (kanserde tümör hücresi temizlenmesini hızlandırabilenler gibi) açmayı içerebilir.

İmmünoterapi ilaç geliştirmeyi hızlandırmak, etkinliği test etmek ve etki biçimlerini anlamak için gelişmiş platformlar gerektirir. İn vivo başarı her zaman insana yansımaz ve bu tür modeller genellikle insanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış biyolojiklerle uyumlu değildir. Bu nedenle, in vivo süreçleri özetleyen sofistike in vitro modeller vazgeçilmezdir. 

Bu web seminerinde, immünoterapide hedeflenen kilit oyuncuları ve bu hücrelerin ve süreçlerin in vitro olarak nasıl değerlendirilebileceğini tartışıyoruz. Ayrıca, ilgi hedefiniz ve gereksinimleriniz için en uygun tahlili seçmek için yaklaşımlar sunuyoruz.

Bu web semineri, immünoterapi ilaç keşfi için yenilikçi in vitro testlerini göstermenin yanı sıra, mevcut zorlukları, değerlendirmeleri ve bu alandaki gelişmekte olan alanları da özetleyecektir. Ayrıca, sorularınızı uzmanımız Dr Rhoanne McPherson'a yöneltebileceğiniz canlı bir Soru-Cevap oturumu da olacaktır. 

Ne öğreneceğim?

  • İmmünoterapi için anahtar hedef hücreleri anlayın
  • İn vivo bağışıklık tepkilerini modellemek için in vitro testlerinin nasıl kullanılabileceğini keşfedin
  • İlgilendiğiniz ilaç hedefiniz için en uygun testi nasıl seçeceğinizi öğrenin
  • İmmünoterapi ilaç keşfindeki zorluklar ve ortaya çıkan alanlar

Kimler katılmalı?

  • İmmünoterapi ilaç keşfi üzerinde çalışan farmasötik bilim insanları

Date:
06/10/2021
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol