Katı Form Analizi: Aktif Farmasötik Bileşenlerinize Yakın Olun

İlaç ürünü geliştirmenin klinik öncesi aşaması, gelecek vaat eden numunelerin kapsamlı karakterizasyonunu kapsar. Bu noktada, aktif farmasötik bileşenlerin (Active pharmaceutical ingredients, API'ler) stabilite değerlendirmesi tamamlanır. Bu, API'nin polimorfik görüntüsü hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve farklı kristal ve amorf formlar arasındaki geçişlerin gerçekleştiği koşulları (sıcaklık, nem) gösterir.

İn situ X-ışını toz kırınımı (in situ XRPD) gibi katı form analiz yöntemlerini kullanarak stabiliteyi keşfetmek, geliştirmenin erken aşamalarında, uygun çözünürlük ve biyoyararlanım ile stabil formları vurgulayarak farmasötik geliştirme sürecinin tüm riskini azaltır. Bu formlar, tuzları ve kristal kristalleri (çözünürlüğü iyileştirmesiyle bilinir) yanı sıra nanosüspansiyonları ve amorf katı dispersiyonları içerebilir.

Bu formları karakterize etmek genellikle XRPD'nin ötesine geçmeyi ve küçük açılı X-ışını saçılımı (Small Angle X-Ray Scattering, SAXS) ve çift dağılım fonksiyonu (Poly-dispersive function, PDF) gibi X-ışını saçılımı tekniklerini uygulamayı gerektirir. Bu analitik yaklaşımlar, API'nizi anlamanızda size rehberlik edecek ve daha büyük miktarlarda ilaç maddesi üretmek için formülasyon ve işlem yolları geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu, “Katı form analizi” serisinin üçüncü web semineridir. Size X-ışını yöntemlerinin klinik öncesi farmasötik geliştirmeyi nasıl geliştirebileceğini gösterirken bize katılın. Ayrıca, bu yöntemlerin mümkün olduğu kadar çok API formunu algılayıp karakterize ederek projelerin güvenliğini sağlamaya nasıl yardımcı olduğunu keşfedeceksiniz.

Daha Fazla Bilgi

Kim Katılmalı?
  • Farmasötiklerin erken ve geç geliştirilmesinde çalışan herkes.
  • İlaç ürünlerinin üretiminde yer alan herkes.


Ne Öğreneceksiniz?
  • Sağlam katı form analiz verileri sağlayabilen bir dizi X-ışını saçılımı tekniğini keşfedin.
  • İlaç ürünü geliştirmenin klinik öncesi aşamasında bu teknikleri nasıl uygulayacağınızı öğrenin.
  • Bu yöntemlerin projelerinizin risklerini azaltmanıza nasıl yardımcı olduğunu anlayın.

Date:
18/01/2023
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol