X-ışını floresans (XRF) spektrometresi, madencilik ve mineral endüstrisinde keşif, işleme ve kalite kontrolü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Numune hazırlığının basitliği ve periyodik tablonun oldukça geniş bir kesiminde mükemmel tespit limitleri; bu seçimin temel nedenleridir. Bu internet semineri; Malvern Panalytical’in Zetium Minerals modelinin, preslenmiş tozlar ve eritiş tabletleri olarak hazırlanan jeolojik numunelerde 50'ye kadar eser miktar , ana element / bileşiğin hızlı ve doğru analiz yapabildiğini gösterecektir. SumXcore teknolojisini kullanan analizde büyük zaman tasarrufu elde edilebilir: Dalgaboyu dağıtıcı (WD) ve Enerji dağıtıcı (ED) teknolojileri bir cihaz içerisinde birleştirilmiştir.

Canlı internet semineri aşağıdakilerin temel prensiplerini gösterecektir:

- Geniş aralıklı oksitlerde (WROXI) ve eser elementler için kullanılan Pro-Trace aplikasyon paketlerinin, farklı numune hazırlama metodlarındaki uygulama avantajları

- Madencilik endüstrisinde, SumXcore teknolojisinin yüksek doğrulukla kullanımı.

- Zetium Minerals sürümünün;  düşük tespit limitleri, hassasiyet ve kısa vade optimum kararlılık güvenilirliği

Teknoloji: X-ray Fluoresans (XRF)

Endüstri: Madencilik

  • Kimler katılmalı?

Madencilik, mineral ve metal şirketleri, laboratuvar yöneticileri ve mühendisleri, uygulama ve yöntem geliştiriciler, araştırmacılar, profesörler,teknik dernekler için çalışanlar, bilgi ve yeni analiz çözümleri için çalışan profesyoneller ve X-ışını floresans spektroskopisi ile ilgilenen herkes.

  •  Niçin katılmalıyız?

Bu canlı internet seminerinde; SumeXcore teknolojisini kullanan Zetium'un Minerals sürümünün kullanım kolaylığı gösterilecektir. Madencilik ve mineral endüstrisinden birkaç numune çalışması ile, bir ölçümün nasıl gerçekleştirileceği, nicelleştirmenin ve sonuçların nasıl değerlendirileceğini ele alınacaktır.


Date:
23/06/2020
Time:
17:30 - 18:30
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol
Değerlendirme Anketi a