Cevher kalitelerinin azalması ve daha fazla verim ihtiyacı; madendeki ve cevher işleme sırasında, malzeme akışlarının çevrimiçi izlenmesinin sisteme uyarlanmasına, madencilik şirketlerini yönlendiriyor. Sistemin çalışmama süresini önlemek için; cevherlerin, konsantrelerin, atıkların, likörlerin ve atık suyun bileşimi ve kalitesi hakkında gerçek zamanlı bilgi gereklidir.

İnternet semineri; partikül büyüklüğü, elementel ve mineralojik içeriğin ve nemin, doğrudan madende veya işleme ekipmanına yakın bir yerde çevrimiçi olarak izlenmesinin önemini gösterecektir. Erken ve doğru cevher harmanlama ve ayırma, organizasyonlara zaman ve para tasarrufu sağlar. Zenginleştirme tesisine doğru homojen bir çıktı sağlar ve israfa yol açan düşük dereceli cevherin işlenmesini önler.

Ölçüm Tipi:

Nem tayini Element analizi Parçacık boyutu

Endüstri: Madencilik

 

 Kimler katılmalı?

- Madencilik, mineral ve metal şirketleri, maden ve tesis yöneticileri, kalite kontrol müdürleri ve mühendisleri, uygulama ve yöntem geliştiricileri, araştırmacılar, profesörler ve teknik dernekler için çalışan bilgi ve yeni analiz çözümleri arayan profesyoneller.

Ne öğreneceğiz?

- Madencilik ve metal endüstrileri için; mevcut en yeni çevrimiçi karakterizasyon tekniklerini ve bu tekniklerin kuruluşunuzda nasıl zaman ve para tasarrufu sağlayabileceğine dair, uzman görüşlerini öğreneceksiniz.

 

 


Date:
11/06/2020
Time:
17:30 - 18:30
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol
Değerlendirme Anketi a