Metal Organik Yapılar (Metal Organic Frameworks-MOF), moleküler kendi kendine birleşme yoluyla hem organik hem de inorganik moleküllerden oluşturulan kristalin hibrit malzemelerdir. Gözenekli yapıları nedeniyle, MOF'lar, örneğin gelişmiş seçicilik, daha yüksek yükleme yetenekleri ve katalitik reaksiyonlarda sağlamlık gibi birçok ilginç özelliğe yol açan olağanüstü geniş bir iç yüzey alanına sahiptir.

Sonuç olarak, yeteneklerini daha iyi anlamak ve geliştirmek için bu malzemeleri yapısal olarak karakterize edebilmek özellikle önemli hale gelir. En yaygın olarak kullanılan MOF formu toz formdur. Sonuç olarak, toz X-ışını kırınımı, numune saflığını ve kristalliğini değerlendirmek için en yaygın kullanılan tekniktir.

Bu katkı ile, yerinde deneyler ve konuk moleküllerin konumu dahil olmak üzere yapısal karakterizasyonunu değerlendirebilmek için gelişmiş X-ışını toz kırınım teknikleri kullanarak MOF'ların düzenli faz tanımlamasının ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Sağlam MOF yapılarını tanımlamanıza ve sürdürmenize yardımcı olabilecek laboratuvar X-ışını enstrümantasyonunun yeteneklerini keşfederken bize katılın.

 

Kimler katılmalı?

• XRPD ve MOF'larla ilgilenen herkes.

• Metal Organik Yapı endüstrisindeki herkes.

• Yerinde ölçümleri içeren gelişmiş deneyler hakkında bilgi edinmek için XRD uygulamalarını genişletmek isteyen herkes

Ne öğreneceksiniz?

• Faz tanımlamasının ötesine geçen MOF'larla ilgili XRD analizi hakkında daha fazla bilgi

• Bu yerinde deneyler nasıl yapılır?

• Pratik hususlar

 


Date:
29/06/2021
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol