Son yıllarda, ZnO ve GaN gibi malzemeler çeşitli ince film uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Örneğin, güneş enerjisi dönüşümü, fotokatalizör olarak piezoelektrik nanojenerasyon (giyilebilir cihazlar için) ve daha fazlası için kullanılmaktadır. Malzemenin performansını optimize etmek için, ister depolama özellikleri, ister elektriksel iletkenlik vb. olsun, araştırmacıların X-ışını kırınımı yoluyla yapısal karakterizasyonunu daha derinlemesine anlamaları çok önemlidir.

Ücretsiz atölyemiz sırasında sizi ince film malzeme araştırmaları hakkında daha derin bir anlayış kazanmaya davet ediyoruz. Araştırmanızı desteklemek için en son ince film uygulamalarını ve en son X-ışını difraktometrelerini tartışacak olan değerli uygulama uzmanımızı özel olarak davet ettik. Gelişmiş metodolojiler RSM veya reciprocal space mapping ile pik yer değiştirmelerinin, pik genişlemesinin veya pik çakışmalarının yorumlanmasına yardımcı olacak pratik çalışmalarını sabırsızlıkla bekleyin. Malvern Panalytical'in artık verinin 30 saniye kadar kısa bir sürede toplanabildiği ultra hızlı reciprocal space mapping için URSM ile bunu bir sonraki seviyeye nasıl taşıdığını görün.

Kimler katılmalı?

- Araştırmacılar, laboratuvar yöneticileri, kalite kontrol yöneticileri

- Yarı iletkenler, elektronikler, ince film imalatı, pil, güneş pilleri ve diğer ince film uygulamalarında çalışan herkes

- XRD yeteneklerini genişletmek isteyen akademisyenler

Bu atölyeden ne edineceksiniz?

- İnce film araştırmaları ve uygulamalarında katman kalınlığı, artık gerilme, yönelim ve daha fazlasını daha iyi anlayacaksınız.

- X-ışını kırınımı (XRD) kullanarak ince filmleri nasıl karakterize edeceğinizi öğreneceksiniz.

- URSM veya ultra hızlı reciprocal space mapping gibi en son gelişmiş tekniklerin ön saflarında yer alın.

- Gelişmiş araştırmanızı veya rutin parti analizinizi desteklemek için çeşitli akıllı XRD teknolojileri hakkında fikir edinin.

- İnce film araştırmaları için genişletilmiş yeteneklere sahip yeni XRD'mizin lansmanını da dört gözle bekleyin.

 


Date:
14/10/2020
Time:
18:00 - 19:00
Ülke:
Australia
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol