Viral ve Lipid Bazlı Vektörlerin Yüzey Karakterizasyonu için Zeta Potansiyelini Kullanma Konusunda Uzman Bir Rehber

Vektör Analitiği Ustalık Dersi 3/6      

Viral ve lipid bazlı vektörlerin zeta potansiyeli (yüzey yükü) karakterizasyonu, yeni nesil aşıların ve diğer gelişmiş farmasötik ürünlerin geliştirilmesinde önemli bir özelliktir. Bu bilgiler, ürün tasarımını geliştirmek, üretim süreçlerini optimize etmek ve nihai ürünün kararlılığını ve sürüm özelliklerini belirlemek için kullanılabilir.

Bu web seminerinde, viral ve lipid bazlı vektörlerin zeta potansiyel karakterizasyonunun farklı formülasyonları incelemek ve stabilitelerini ve in vivo akıbetlerini tahmin etmeye yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceğini tartışacağız. Ayrıca, dağıtıcı koşullarındaki değişikliklerin formülasyon stabilitesini nasıl etkileyebileceğini anlamada pH titrasyonlarının önemine de bakacağız.

 

Vektör Analitiği Ustalık Dersleri:

Bu, "Vektör Analitiği Ustalık Dersleri" web seminerleri serimizin üçüncüsüdür. Başarılı vektör geliştirme için ihtiyaç duyduğunuz metodolojilerin derinliklerine dalan kurum içi karakterizasyon uzmanlarından oluşan ekibimiz olarak bize katılın. Ayrıca, size nasıl sağlam ölçümler oluşturacağınızı gösterecek ve veri analizi oluşturmaya yönelik bütünsel bir yaklaşımın, sonuçlarınızda size nasıl daha fazla güven vereceğini anlamanıza yardımcı olacaklardır.

Konuşmacılar

· Mike Kaszuba - Teknik Destek Müdürü ve konu uzmanıDaha fazla bilgi

Kimler katılmalı:

  • Viral partiküller, lipit nanopartiküller (LNP'ler) ve ilaç ve aşı iletimi için lipozomlar gibi viral ve viral olmayan iletim vektörlerinin tasarımı, süreci ve formülasyonu üzerinde çalışan bilim adamları ve proje liderleri.

Neler öğreneceksiniz:

· LNP vektör karakterizasyonu için mevcut analitik teknolojilerin anlaşılması ve tekniklerin numuneniz hakkında size neler söyleyebileceği

· Lipid nanopartiküllerin belirli özelliklerini nasıl analiz edeceğinizi öğrenin

· Ortogonal teknikleri uygulamanın önemini anlayın

· İlaç dağıtım vektörleri olarak LNP'lerin geliştirilmesine yönelik çeşitli karakterizasyon tekniklerinin güçlü ve zayıf yanlarını anlamak


Date:
18/05/2022
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol