X ışını kırınımı (XRD), kimyasal bileşim, kristal yapı, kristalit boyutu, gerinim, tercihli yönelim ve tabaka kalınlığı gibi yapısal bilgileri ortaya koyan tek laboratuvar tekniğidir. Malzeme araştırmacıları bu nedenle XRD'yi toz X ışını kırınımından (XRPD) katılara, ince filmlere ve nanomalzemelere kadar çok çeşitli malzemeleri analiz etmek için kullanırlar. Uygulamalar aküden katalizörlere, klinkere, renk pigmentlerine, katman kaplamalarına ve daha fazlasına kadar uzanır.

Daha önceki XRD veri analizi web seminer serimizde, tekniğin arkasındaki fiziğin temellerini, iyi örneklerin nasıl hazırlanacağını ve genel veri kalitenizi nasıl artıracağınızı ele aldık. Bu web seminerinde, Seul'de bulunan kıdemli uygulama uzmanımız Dr. Daniel Lee, faz niceliğinin nasıl yapılacağına dair canlı bir gösteri sunuyor. Malvern Panalytical’ın yeni HighScore Plus sürümünde birkaç veri seti ile gösterecek. Bu tür XRD analitik eğitimleri için web semineri dizimizi takip edin.

Ölçüm Tipi:

Kristal yapı belirlenmesi, faz belirleme, kantitatif faz analizi, ince film metrolojisi

Ne öğreneceksiniz?

- Kantitatif analiz yapmayı

- Arama parametrelerinizi nasıl iyileştirebileceğinizi ve hatalardan kaçınabileceğinizi

- Profil fitleme ve daha fazlası gibi yaygın zorluklarla başa çıkın

- Malvern Panalytical’ın en son HighScore Plus yazılım sürümünü kullanarak anahtar analizi yapmak için otomatik işlevler ve kısayollar hakkında bilgi edinin

Kimler katılmalı?

• X-ışını kırınımı konusundaki bilgilerini genişletmek isteyen malzeme karakterizasyon analizine katılan araştırmacılar

• İlgili endüstriler, batarya, toz metalurjisi, çimento, madencilik ve mineraller, çevresel izleme, farmasötikler ve daha fazlası hakkında araştırma yapanları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir)

• Uygun analitik seçiminden sorumlu AR-GE ve üretim liderleri

• Yeni malzemeler için yöntem geliştirme veya ürün üretimini desteklemek için temel köken analizi araştırmalarını desteklemede çalışan bilim adamları.


Date:
02/07/2020
Time:
18:30 - 19:30
Ülke:
Australia
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol