X-ışını kırınımı (XRD), hemen hemen her araştırma alanında uygulanabilmiş ve endüstrideki araştırma ve geliştirme ile kalite kontrol ekipleri için temel bir teknik haline gelmiştir. En optimize koşullarda deneyler yapmak için temel kavramlara ve XRD ekipmanının çeşitli parçalarına hakim olmak gereklidir. MasterClass 1, 3 saatlik bir programdır. Temel kristalografiyi, X-ışını kırınımını, kristal yapıyı, bir difraktometrenin çeşitli parçalarını ve bunların kullanımını nasıl ortaya çıkardığını açıklamaya ve ayrıca kaliteli bir tarama yapmak için ayarları optimize etmeye odaklanır. Kaliteli veri alırken karşılaşılan sınırlamalar ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Kurs, XRD alanında yeni başlayanlar için yararlıdır ve aynı zamanda deneyimli kullanıcılar için tazeleme kursu işlevi görebilir.

Malzeme karakterizasyon analizinizi ve yorumunuzu geliştirmek ister misiniz? Daha iyi XRD verileri elde etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış XRD Uzmanlık Sınıflarımıza katılın. Bu MasterClass serisi boyunca, kullanıcılar, araştırma ve kalite kontrolleri için en iyi veri kalitesini elde etmek için temel bilgilerden ileri düzey veri analizine, XRD uygulamalarına ve pratik ipuçlarına ilişkin eğitim alacaklar.

Tüm kullanıcıların X-ışını kırınımının temellerini kavramasını istiyoruz. Dolayısıyla bu MasterClass modülüne katılmak ücretsizdir. Sonraki XRD MasterClass'ları için cüzi bir ücret vardır. Daha fazla bilgi için aşağıya bakınız. Bu sınıflar için, bize sektör ile akademi karşılaştırması ve kuruluşunuz için toplu fiyatlar hakkında bilgi alın.

Kimler katılmalı?

• X ışını kırınımı konusundaki bilgilerini genişletmek isteyen, malzeme karakterizasyon analizine katılan araştırmacılar

• İlgili endüstriler arasında pil, toz metalurjisi, çimento, madencilik ve mineraller, çevresel izleme, ilaçlar ve daha fazlası hakkında araştırma yapanları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir)

• Uygun analitik seçiminden sorumlu Ar-Ge ve üretim liderleri

• Yeni malzemeler için yöntem geliştirmeyle veya ürün imalatını desteklemek için köken analizi araştırmalarını desteklemede rol oynayan bilim insanları

 


Date:
19/01/2021
Time:
18:30 - 21:30
Ülke:
India
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol