Lazer kırınımı, kullanıcılara numuneleriyle ilgili büyük miktarda bilgi sağlayabilen güçlü bir partikül boyutlandırma tekniğidir. Bununla birlikte, özellikle sonuçları yazılı bir çalışmada sunmadan önce, sürecin en çok dikkat gösterilmesi gereken birkaç önemli yönü vardır!

Bu oturumda, optimum veri kalitesini sağlamak için gerekli adımları ele alacağız, ardından optik özelliklerin kullanımı dahil olmak üzere verilerin analizi ve parçacık boyutu dağılımını anlayacağız. Bu, ıslak ve kuru ölçümler için yöntem geliştirme ile ilgili ipuçlarına bir bakış ve ardından bir Soru + Cevap seansı ile tamamlanacaktır.

 

Sorularınızı yanınızda getirmeyi veya askanexpert@malvernpanalytical.com adresine e-posta göndererek veya Twitter'da #MPexpert hashtagini kullanarak göndermeyi unutmayın.

Ürünler: Mastersizer 3000

Teknoloji: Işık Saçılması

Sektör: Akademi

 

Kim katılmalı?

 

  • Lazer kırınımı konusunda yeni olan veya şu anda lazer kırınımı ile çalışan herkes. Bu analitik çözümle, malzeme bilimi araştırmalarını ve mühendislik bilgilerini geliştirmek isteyen öğrenciler, araştırmacılar veya profesörler.

 

Ne öğreneceksin?

 

  • Optimum veri kalitesini sağlamak için hangi adımları atmanız gerektiğini öğrenin
  • Verilerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin
  • Islak ve kuru ölçümler için yöntem geliştirme hakkında ipuçları alın.

 


Date:
03/06/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol