1989 yılında kurulan ATOMİKA TEKNİK, kalite kontrol ve test cihazları alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu tarihten günümüze kadar, güvenilirliği, satış sonrası desteği ve müşteri eğitim faaliyetlerine verdiği önemle alanında bir marka haline gelmiş, müşteri memnuniyetini üst noktalara taşımayı başarmış ve bu anlamda dünya markalarıyla kurumsal işbirliği yaparak, sektördeki son gelişmeleri ülkemize taşımış, bunun yanında  çözüm odaklı hizmet yaklaşımı sayesinde etkinliğini arttırmıştır.

● Genişleyen ufuklar, yeni markalar

Kuruluşundan itibaren ATOMİKA TEKNİK, malzeme karakterizasyonu alanında önder firmalardan olan İngiltere’den Malvern Instruments firmasının temsilciliği ile işe başlamış ve bu işi bugüne kadar başarı ile yürüterek bu firmayı kendi sektöründe ülkemizde lider konumuna getirmiştir.

Suez (GE)  firmasının Analytical Instruments birimi kapsamında üretilen TOC (Toplam Organik Karbon) cihazlarının temsilciliğini de uzun yıllardır devam ettiren ATOMİKA TEKNİK, özellikle ilaç sektöründe kullanılan proses sularının, belediye içme suyu ve atık su tesislerindeki suların analiz ve kontrolü için çok önemli olan bu cihazların yıllardır satışını yapmaktadır. İlaç sektöründe temizlik validasyonu için de kullanılabilen bu cihazların daha efektif kullanımı için müşterilere gerekli teknik ve aplikasyon desteği de en iyi şekilde vermektedir. Bu cihazların ilaç sektöründeki başarısı ve bizim firma olarak verdiğimiz desteğin sonucu olarak, Suez  firmasının TOC cihazları adeta ilaç sektörünün vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

2009 yılında ATOMİKA TEKNİK, yine materyal karakterizasyon sektöründe öncü bir firma olan Hollanda’dan Panalytical B.V. firmasının temsilciliğini üstlenmiş ve böylece XRF ve XRD spektrometre cihazlarını da ürün gamına katmıştır. Panalytical firması, numune hazırlama cihazlarının üretimini yapan Claisse firmasını yakın zamanda kendi bünyesine kattığı için doğal olarak Claisse eritiş cihazlarının satışını da üstlenen ATOMİKA TEKNİK, bu alanda da satış, teknik servis ve uygulama eğitimi faaliyetlerinde en kaliteli hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. 

2011 yılında kağıt, karton, oluklu mukavva ve plastik test cihazları konusunda lider bir firma olan TMI (Testing Machines Inc.) firmasının temsilciliğini üstlenen firmamız, bu alanda müşterilerine satış ve teknik destek hizmeti vermeye başlamıştır.

2014 yılında, materyal karakterizasyon alanındaki ürün gamını genişleten ve daha çok sayıda müşteriye ulaşmayı hedef edinen ATOMİKA TEKNİK, kendi alanında dünyanın en tanınmış firmalardan birisi olan Tescan firmasınin temsilcisi olmuş ve Tescan Elektron Mikroskopları konusunda da satış, servis ve aplikasyon hizmeti sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu sorumluluğumuzun gereği, servis ve aplikasyon mühendislerimiz Tescan firmasına gönderilerek çok detaylı eğitimler almışlardır ve satışını yaptığımız cihazlara en iyi şekilde hizmet vermektedirler.

2018 yılında Malvern Instruments ve Panalytical B.V. firmaları birleşerek dünya çapında 2000'den fazla çalışanı olan Malvern Panalytical firması olmuştur. 

ATOMİKA TEKNİK İstanbul Ofisinde bir SEMİNER SALONU hizmete sunulmuş olup, değişik sektör ve müşteri gruplarına kısa eğitim seminerleri düzenlenmekte ve teknolojideki yeni gelişmeler hakkında bilgi sunulmaktadır.

Ayrıca yine İstanbul Ofisimizde bir APLİKASYON LABORATUVARI kurulmuş olup burada bulunan cihazlarla müşterilerimize demonstrasyon, analiz ve uygulama eğitimleri verilmektedir.

ATOMİKA TEKNİK firmasının hedefi; çağdaş, yenilikci ve üstlendiği sorumlulukları başarıyla yerine getiren profesyonel bir ekiple AR-GE ve KALİTE KONTROL konularında çalışmalar yapan firmalara yüksek teknoloji ürünler sunmak ve sağlanan bu hizmetlerle ülkemizin teknolojik ve bilimsel kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

● Satış sonrası hizmetlerde, "Atomika Teknik" güvencesi

Satış sonrası teknik servis hizmetini başarı ile verebilmenin gururunu yaşayan ATOMİKA TEKNİK, konularında uzman ve sertifikalı mühendisleri ile bugüne kadar yüzlerce cihazın çalışır durumda tutulabilmesi için gerekli ve özverili çabalarını sürdürmüş, bundan sonra da bu çabaları arttırarak sürdürmeye devam edecektir.

Satışını gerçekleştirdiğimiz ileri teknoloji ihtiva eden cihazların kullanımları sırasında doğabilecek aplikasyon desteği talepleri de, firmamızın eğitimli ve tecrübeli aplikasyon mühendisleri tarafından başarıyla karşılanmaktadır.

Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren ATOMİKA TEKNİK, gelecekte de hizmet kalitesinden ödün vermeden, ürün çeşitliliğini ve hizmet ağını genişletmeyi sürdürecektir. Kendi standartlarını oluşturan bir marka olarak firmamız, önümüzdeki dönemlerde de mesleki etik değerlerinden taviz vermeden, çözüm ortaklığı yaptığı değerli kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmaya ve üretmeye devam etmeyi hedeflemektedir.
Değerlendirme Anketi a