Firma Profili

Kurulduğu 1989 yılından beri, kalite kontrol ve test cihazları alanında faaliyet gösteren ATOMİKA TEKNİK, güvenilirliği, satış sonrası desteği ve müşteri eğitim faaliyetlerine verdiği önemle alanında bir marka haline gelerek, müşteri memnuniyetini üst noktalara taşımayı başarmıştır. Kurumsal iş birliği yaptığı dünya markalarıyla, sektördeki son gelişmeleri ülkemize taşımış, bunun yanında, çözüm odaklı hizmet yaklaşımı sayesinde etkinliğini arttırmıştır.

● Genişleyen ufuklar, yeni markalar

ATOMİKA TEKNİK, malzeme karakterizasyonu alanında lider olan Malvern Instruments temsilciliği ile yola çıkmış ve başarılı çalışmalarıyla markayı ülkemizde de sektör lideri konumuna getirmiştir.

2009 yılında ATOMİKA TEKNİK, yine malzeme karakterizasyon sektöründe öncü bir marka olan Hollandalı Panalytical B.V. firmasının temsilciliğini üstlenmiş ve böylece ürün gamına XRF ve XRD spektrometre cihazlarını da eklemiştir. Panalytical, numune hazırlama cihazlarının üretimini yapan Claisse markasının yakın zamanda kendi bünyesine kattığı için doğal olarak Claisse eritiş cihazlarının temsilciliğini de üstlenen ATOMİKA TEKNİK, bu alanda da satış, teknik servis ve uygulama eğitimi faaliyetlerinde en kaliteli hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. 

2011 yılında kağıt, karton, oluklu mukavva ve plastik test cihazları konusunda lider marka olan TMI (Testing Machines Inc.) firmasının temsilciliğini üstlenen firmamız, bu alanda müşterilerine satış ve teknik destek hizmeti vermeye başlamıştır.

2014 yılında, malzeme karakterizasyon alanındaki ürün gamını genişleten ve daha çok sayıda müşteriye ulaşmayı hedefleyen ATOMİKA TEKNİK, kendi alanında dünyanın en tanınmış markalarından birisi olan Tescan’ın temsilcisi olmuş ve Tescan Elektron Mikroskopları konusunda da satış, servis ve aplikasyon hizmeti sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu sorumluluğumuzun gereği, servis ve aplikasyon mühendislerimiz Tescan’a gönderilerek çok detaylı eğitimler almış ve satışını yaptığımız cihazlara en iyi şekilde hizmet vermektedir.

2018 yılında Malvern Instruments ve Panalytical B.V. birleşerek dünya çapında 2000'den fazla çalışanı olan Malvern Panalytical markası altında birleşmiştir.  ATOMİKA TEKNİK İstanbul Ofisindeki SEMİNER SALON’unda, değişik sektör ve müşteri gruplarına kısa eğitim seminerleri düzenlenmekte ve teknolojideki yeni gelişmeler hakkında bilgi sunulmaktadır.

ATOMİKA TEKNİK, daha önce Malvern markası altında temsilciliğini yürüttüğü Reoloji ürün grubunu 2020 yılı itibarıyla artık yeni üreticisi olan NETZSCH markası ile temsil etmeye başlamıştır.

2021 yılında, Toplam Organik Karbon kalibrasyon standartları üreten ALTUS markasının temsilciliğini üstlenen ATOMİKA TEKNİK, Online Toplam Organik Karbon cihazları üreten SWAN markasının temsilciliğini de alarak sektöre yeni çözümler üretmeye devam etmektedir.

Ayrıca yine İstanbul Ofisimizin APLİKASYON LABORATUVAR’ında, burada bulunan cihazlarla müşterilerimize demonstrasyon, analiz ve uygulama eğitimleri verilmektedir. Hedefimiz; çağdaş, yenilikçi ve üstlendiği sorumlulukları başarıyla yerine getiren profesyonel bir ekiple AR-GE ve KALİTE KONTROL konularında çalışmalar yapan firmalara yüksek teknolojili ürünler sunmak ve sağlanan bu hizmetlerle ülkemizin teknolojik ve bilimsel kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren ATOMİKA TEKNİK, gelecekte de hizmet kalitesinden ödün vermeden, ürün çeşitliliğini ve hizmet ağını genişletmeyi sürdürecektir. Kendi standartlarını oluşturan bir marka olarak firmamız, önümüzdeki dönemlerde de mesleki etik değerlerinden taviz vermeden, çözüm ortaklığı yaptığı değerli kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmaya ve üretmeye devam etmeyi hedeflemektedir.