2013 yılında Enviromental Health Perspectives dergisinde yayınlanan bir makaleye göre ABD’nin Berkeley Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’ndan araştırmacılar 32 farklı ruj ve dudak parlatıcısını test etti ve kurşun, kadmiyum, krom, alüminyum ve 5 diğer metal daha tespit etti. Bu ağır metaller kozmetik endüstrisinde çoğunlukla renk verici ve koruyucu olarak kullanılmakta. Baş araştırmacı Dr. Hammond bu metallerin bulunmasının şaşırtıcı olmadığını dile getirdi. Ancak metallerin bu konsantrasyonlarda bulunması uzun süreli sağlık sorunları için endişe verici. Rujlar ve dudak parlatıcıları absorbe oldukları ya da yutuldukları için özel bir endişe kaynağı oluşturuyor. Rujlarını tazeleyenlerin günde 87 mg’a kadar ruj sindirdikleri tahmin ediliyor. Bu da onları uzun vadeli sağlık sorunları için yüksek risk altına sokuyor.

FDA 2016’dan beri birkaç kılavuz yayınladı ve ağır metallerin kullanım limitini maksimum 10 ppm olarak düzenledi. Etik kozmetik şirketleri olarak güvenli ve de yüksek performanslı ürünler üretmek büyük bir öneme sahip. Bu nedenle laboratuvarınızı sadece eser düzeyde element hassasiyetine sahip değil, doğru ve güvenilir sonuçlar verecek cihazlarla donatmak daha da önemli hale geliyor. Bu da sonuçlarınıza güvenmenizi ve inanmanızı sağlar.

Füzyon numunesi hazırlayarak daha doğru ve tekrarlanabilir elemental analiz yapmayı öğrenin. Bu yöntem sadece ICP, AAS için değil X-Ray Floresans element analizi için de uygundur. Uluslararası markaların benimsediği bu uygulamalar hakkında bilgi edinin. Füzyon tekniklerini öğrenerek otomatik çözümlerin ne kadar kolay olduğunu görün. İster kozmetik, ister kişisel bakım, ister bitkisel ürünlerle çalışıyor olun; sınırlı sayıda numuneye sahip olduğunuz zamanları biliyoruz. Malvern Panalytical diğer uluslararası markaların XRF’i, ICP/AAS analizlerini tamamlamak için tahribatsız ve hızlı tarama aracı olarak benimsediğini paylaşıyor. XRF, Pb gibi ağır metallerin taranmasında ASTM F2853 metoduna uygundur. Ayrıca FDA regülasyonlarına uygun, asitle sindirme gerektirmeyen, kolay bir kullanıma sahip Epsilon 4 teknolojisinin canlı gösterimine de katılın. Malvern Panalytical’ın ilgilenilen belirli bir elementin hızlı bir şekilde tanımlanmasını sağlayan FingerPrinting gibi akıllı yazılımlarına da göz atın.

Neler öğreneceksiniz?

  • Kozmetik, kişisel bakım ve bitkisel ürünlerdeki ağır metallerin kullanımı için FDA regülasyonları hakkında güncel bilgiler edinin.
  • Numune hazırlama ve elemental tarama araçları açısından uluslararası kozmetik ve kişisel bakım firmalarının benimsediği uygulamaları öğrenin.
  • Füzyon numunesi hazırlamanın neden daha güvenilir ve doğru düşük konsantrasyon tespiti sağlayabildiğini görün.
  • Numunenizin tahribatsız tanımlamasını yapabilen XRF gibi ASTM uyumlu yeni elemental tarama teknikleri hakkında bilgi edinin.
  • Bu füzyon numunelerinin hazırlığının ve XRF elemental analiz araçlarını kullanmanın hiçbir operatör eğitimi gerektirmeden kullanımının ne kadar kolay olduğunu görün.

Kimler katılmalı?

Kozmetik, kişisel bakım ürünleri ya da sağlıkla ilgili diğer alanlardaki şirketlerin çalışanları

Ağır metallerin elemental analizinde güvenli ve doğru bir şekilde düşük konsantrasyon tespiti hakkındaki son gelişmeler hakkında bilgi almak isteyenler

Araştırma ve kalite kontrol kısmında çalışan herkes.


Date:
23/11/2021
Time:
-
Ülke:
Canada
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol