RNA bazlı aşıların etkinliği yakın zamanda gösterilmiş ve mRNA bazlı COVID-19 aşılarının kullanımına yol açmıştır. mRNA aşıları, hücre çekirdeğine translokasyon gerekmeden güçlü bağışıklık tepkileri oluşturabilir. Ayrıca, mRNA üretimi düşük maliyetli, tamamen sentetik ve ölçeklenebilir olacak şekilde optimize edilebilir. Bununla birlikte, bu aşıların ve genel olarak nanoilaçların; hızlı, düşük maliyetli, küresel dağıtımı, yeni üretim teknolojileri gerektirir. Sonuç olarak, aşı geliştiricilerin bu üretim süreçlerinin nanopartikül özellikleri ve gücü üzerindeki etkisini anlamaları gerekir.

Strathclyde Üniversitesi Eczacılık ve Biyomedikal Bilimler Enstitüsü'nden Profesör Yvonne Perrie'ye bu partiküllerin mikroakışkanlar kullanılarak ölçekten bağımsız üretimini gösterdiği için katılın. Ayrıca, bir dizi nanopartikül sistemi kullanarak formülasyonun aşağıdakiler gibi kritik özellikler üzerindeki rolünü keşfedecektir:

  • Partikül boyutu dağılımı
  • Polidispersite
  • Zeta potansiyeli

Profesör Perrie, lipozomlar ve partiküllü ilaç dağıtım araştırmaları alanında uluslararası kabul görmüş bir uzmandır, Profesör Perrie'nin araştırması, mevcut sağlık sorunlarına pratik çözümler sağlayarak, ilaçlar ve aşılar için ilaç dağıtım sistemlerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Çok çeşitli nanopartiküllerin üretimi ve analizi için tam donanımlı bir laboratuvarı denetlemektedir ve bugüne kadar araştırmasını 6 patente ve yaklaşık 130 hakemli makaleye dönüştürmüştür. Araştırmaları ve akademik liderliği, en son Royal Pharmaceutical Society Harrison Memorial Madalyası (2019) dahil olmak üzere bir dizi burs ve ödülle tanınmıştır.

Ölçüm tipi: Zeta potansiyeli & Partikül boyutu

Kimler katılmalı?

  • İlaç ve aşı dağıtımı için lipit nanopartiküllerin ve lipozomların tasarımı, süreci ve formülasyonu üzerinde çalışan bilim adamları ve proje liderleri.

 

Neler öğreneceksiniz?

  • Mikroakışkan proses parametrelerinin nanopartikül sistemleri için kritik özellikleri nasıl etkilediği.
  • mRNA-LNP'leri optimize etmek, izlemek ve kontrol etmek için boyut ve polidispersite nasıl kullanılır?
  • Formülasyon, mRNA bazlı aşıların biyolojik dağılımını ve immünojenisite yanıtını nasıl etkileyebilir?

Date:
17/08/2021
Time:
-
Ülke:
United Kingdom
Etkinlik Türü:
Webinar
Dil:
English
Kayıt Ol